Home
Reklama

Aktualności
Nekrolog PDF Drukuj

 

 

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 17 września 2016 roku
odszedł od nas

dr hab. inż. Jerzy Prywer
członek Łódzkiego Towarzystwa Naukowego, profesor PŁ.

 

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w dniu 22 września 2016 roku (czwartek) o godz. 13.30
na cmentarzu komunalnym Doły, ul. Smutna 1.

 
Wykłady ŁTN dla doktorantów PDF Drukuj
Czwartek, 15 Wrzesień 2016 08:53

Wykłady profesorów – członków Łódzkiego Towarzystwa Naukowego

dla doktorantów łódzkich uczelni w roku akademickim 2016/2017

z cyklu: „ Współczesny świat i jego poznanie – rezultaty badań łódzkich naukowców”

VIII. edycja pt. „Wiek XXI – stare problemy – nowe wyzwania”

 

Łódzkie Towarzystwo Naukowe (ŁTN), realizując swe zadania statutowe, promocji nauki i osiągnięć badawczych, podjęło inicjatywę włączenia się w proces kształcenia kadr na poziomie doktorskim. Proponujemy studentom – doktorantom łódzkich uczelni- uczestnictwo w cyklu dziesięciu wykładów, zintegrowanych z programem kształcenia na swojej uczelni, w ramach wykładów do wyboru na studiach doktoranckich. Wykłady prowadzą łódzcy naukowcy – członkowie Łódzkiego Towarzystwa Naukowego. W każdym cyklu wykładów podejmowane są wiążące i najbardziej aktualne zagadnienia współczesnego świata, stanowiące wyposażenie intelektualne każdego słuchacza aspirującego do stopnia doktora. Tematykę opisują najlepiej następujące pojęcia kluczowe: „wiedza” – „nauka” – „wykształcenie” – „inteligencja”. Szczególnymi zaletami wykładów są:

– wysoki poziom popularyzacji wiedzy naukowej (specjalistycznej) przekazywanej doktorantom, w większości nie będącym specjalistami w danej dziedzinie;

– wyraźne podkreślanie wymiaru aplikacyjnego prezentowanych rezultatów badań naukowych.

 

Organizacja i forma zajęć

 W roku akademickim 2016/2017 realizowany będzie VIII cykl wykładów pn. „Wiek XXI – stare problemy – nowe wyzwania”.  Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu, w czwartki w godz. 16:00–19:00 w siedzibie Łódzkiego Towarzystwa Naukowego, ul. M. Skłodowskiej-Curie 11. Obejmować będą wykład, dyskusję i spotkanie z profesorem, prowadzącym wykład. Rozpoczęcie w dniu 20. października 2016 o godz. 16:00.

 

Zgłoszenie uczestnictwa

Zgłoszenia za pomocą formularza, który dostępny jest u kierowników studiów doktoranckich oraz na stronie www.ltn.lodz.pl. Formularz prosimy przesłać tradycyjną pocztą lub e-mailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. bezpośrednio lub za pośrednictwem kierownika studiów doktoranckich na danym kierunku/ wydziale lub złożyć w sekretariacie Łódzkiego Towarzystwa Naukowego (ul. M. Skłodowskiej-Curie 11 w godz. 8:30-15:30)

 

Potwierdzenie uczestnictwa

Na podstawie obecności (co najmniej 70%) na wykładach Łódzkie Towarzystwo Naukowe będzie potwierdzać wysłuchanie cyklu 30 godzin zajęć. Stosowne zaświadczenie student będzie mógł przedstawić kierownikowi studiów doktoranckich na swej uczelni / wydziale w celu otrzymania zaliczenia tych zajęć.

 

Termin zgłoszeń: do10. października 2016 roku.

ZAPRASZAMY!

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIA  doc  pdf

HARMONOGRAM WYKŁADÓW

ULOTKA O WYKŁADACH
 
PDF Drukuj
 
 
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 13 września 2016 r. zmarł

Prof. dr hab. inż. Kazimierz Zakrzewski

członek Łódzkiego Towarzystwa Naukowego od 1993 r., Profesor Politechniki Łódzkiej.
Doktor honoris causa Politechniki Opolskiej.
 
Msza św. żałobna zostanie odprawiona 16 września 2016 r. (piątek) o godz. 13.00 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela przy ul. Artylerzystów 4 (Nowe Złotno).

Pogrzeb odbędzie się po Mszy św. na cmentarzu św. Antoniego przy ul. Solec 11 w Łodzi.
 
« PoczątekPoprzedniaNastępnaOstatnie »

Strona 2 z 5

Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki
w Łodzi

Zapraszamy

 

Partnerzy Festiwalu

 

 


 

70 lat Łodzi akademickiej