Home Wydawnictwa ŁTN Folia Medica Lodziensia
Reklama
Reklama

Folia Medica Lodziensia - Informacje dla autorów/Guidelines for Authors PDF
Spis treści
Folia Medica Lodziensia
Redakcja/Editors
Zamówienia/Orders
Informacje dla autorów/Guidelines for Authors
Recenzenci/Reviewers
Zasady recenzowania/Review process
Historia/History
Egzemplarze archiwalne / Archive issues
Etyka czasopisma / Publishing ethics
Wszystkie strony

 

Guidelines for authors / Informacje dla autorów

 

Czasopismo Folia Medica Lodziensia jest wydawnictwem środowiska medycznego skupionego wokół Łódzkiego Towarzystwa Naukowego, w którym publikowane są oryginalne prace badawcze (kliniczne i doświadczalne) i artykuły poglądowe z zakresu nauk medycznych, farmaceutycznych i biologicznych. Folia Medica Lodziensia ogłasza prace w języku polskim i angielskim. W pracach oryginalnych preferowany jest język angielski, a w pracach poglądowych język polski. Każda praca nadesłana do Redakcji jest oceniana pod względem wartości merytorycznych takich jak: nowatorskie przedstawienie tematu, znaczenia dla rozwoju badań naukowych i postępowania klinicznego. Wstępnie manuskrypty oceniane są przez Redakcję FML, a przyjęcie pracy do druku odbywa się na podstawie pozytywnych opinii recenzentów. Istnieje także możliwość publikowania monografii (np. prac habilitacyjnych).

Autorów prac prosimy o zapoznanie się z zasadami publikacji w Folia Medica Lodziensia – Informacje dla Autorów (plik pdf).
Prosimy o przesyłanie prac za pomocą poczty elektronicznej na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Do każdego tekstu należy dołączyć List przewodni do Redakcji (wzór listu – plik pdf), a po przyjęciu pracy do druku Autorzy zobowiązani są do podpisania Umowy z Wydawcą (plik pdf).

Pliki do pobrania w formacie pdf: